To niesamowite jak wyewoluowały gry wyścigowe w ciągu ostatnich 30 lat. Wyścigówka OutRun może teraz wyglądać przestarzale, ale grafika 3D tej gry i licencjonowane Ferrari Testarossa Spider były rewolucyjne w 1980 roku. Dzisiaj graczy rozpieszcza choćby Forza Horizon 4 – jednak Honda/Acura postanowiła oddać hołd różnym epokom gier wyścigowych. I stworzyła własną.

Aby uczcić to, jak daleko zaszedł świat, Honda/Acura wydała nową, bezpłatną grę wyścigową “Beat That”, która jest zarazem częścią kampanii Acura w Stanach Zjednoczonych.

Gra umieszcza graczy za kierownicą jednego z sześciu samochodów z historii Acury, które wystąpiły w reklamie „Beat That”. Chodzi tutaj m.in. o takie auta, jak Acura NSX z 1991 roku, Acura RDX A-Spec z 1991 roku czy Acura Type S Concept.

Poziomy odzwierciedlają styl gier z danych epok

Najlepsze jest jednak to, że każdy z sześciu dostępnych poziomów ma unikalny styl wizualny, reprezentujący inną erę gier – od popularnego stylu 8-bitowego z lat 80. i 90. po bardziej realistyczną grafikę współczesnych wyścigówek. Podobnie jak w prawdziwym życiu, każda Acura w grze ma unikalne właściwości jezdne i wydajność.

Dostępne są poniższe poziomy:

  • Poziom 1: Acura NSX 1991 – 8-bitowa plaża
  • Poziom 2: Acura Integra Type R 1998 – kompleks magazynowy
  • Poziom 3: Acura RDX A-Spec 2020 – śnieżny krajobraz
  • Poziom 4: Prototypowy samochód wyścigowy Acura ARX-05 Daytona – zawody Grand Prix
  • Poziom 5: Acura NSX 2020 – droga w chmurach
  • Poziom 6: Acura Type S Concept – Cyber ​​Tunel

Wcale nie jest tak łatwo przejść dalej

Aby przejść do następnego poziomu, gracze muszą pokonać okrążenie w określonym czasie, który nie jest długi. Można też wyzwać kumpli na pojedynek po ukończeniu poziomu.

W grę wyścigową „Beat That” firmy Acura można grać na komputerach stacjonarnych i smartfonach, odwiedzając specjalną stronę internetową firmy Acura. Gra dostępna jest pod tym linkiem: ACURA “BEAT THAT”.

Jakie są Twoje wrażenia po kilku okrążeniach? Podziel się w komentarzu!