To bolesne, gdy auta gromadzą przez lata kurz stojąc w stodołach. Te jednak dla odmiany gniły w wodzie. Pewna dziewczyna około 20 lat temu strąciła ciężarówkę z samochodami swojego chłopaka do rzeki po tym, jak ją zdradził.

Zespół płetwonurków został wysłany do rzeki w Portland w stanie Oregon, aby spróbować wyłowić samochody po latach. Znaleźli aż sześć pojazdów zanurzonych pod wodą, w tym zdewastowaną Mazdę RX-7 i Forda Mustanga Mach 1 z 1973 roku.

Sekrety mrocznej rzeki

Po tak długim zanurzeniu w błotnistej wodzie można śmiało powiedzieć, że Mazdę RX-7 i Mustanga czekają lepsze dni. Nadwozie było pokryte błotem, w Mazdzie przednia szyba została rozbita, a dach się zapadł. Dzięki odpowiednim narzędziom i odrobinie poświęcenia, samochody mogą być do odzyskania – jeśli tylko ktoś będzie chciał się nimi zająć.

Oprócz modeli Mazda RX-7 i Ford Mustang Mach 1, zespół nurkowy odkrył również pickup’a Chevroleta LUV, który także może należeć do oszukującego chłopaka. Odkryto również kilka innych półciężarówek zatopionych na dnie mrocznej rzeki, ale trudno je zidentyfikować. W jednej z nich brakuje dachu kabiny.

Znasz podobne historie? Podziel się w komentarzu!