Niektóre z najbardziej znanych hollywoodzkich samochodów wszechczasów szukają obecnie nowych właścicieli. Tym razem możesz sprawić sobie… własny Batmobil. Co prawda nie jest to egzemplarz, który został użyty w jednym z filmów o Batmanie, ale został bardzo wiernie odtworzony.

Na sprzedaż w Auto.Ru znajduje się pełnowymiarowa replika Batmobilu prowadzonego przez Bena Afflecka w filmie z 2016 roku „Batman V”, który został dokładnie odtworzony. Zgodnie z ogłoszeniem, replika Batmobila została pierwotnie zbudowana w USA w 2018 roku, zanim została wysłana do Moskwy w Rosji, gdzie obecnie się znajduje.

Batmobil o ciekawych parametrach

Dwumiejscowy pojazd jest masywny – mierzy ponad 6m długości i blisko 4m szerokości. Waży 1,5 tony, ale w większości garaży pewnie się nie zmieści. Jego monstrualny rozmiar oznacza, że ​​nie można go prowadzić po drodze publicznej – trzeba go transportować wyłącznie za pomocą specjalnych pojazdów i eskorty.

Sercem tej bestii jest 5-litrowy silnik V8 o mocy 502 KM, połączony z ośmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów. Replika Batmobilu została wyposażona w drzwi ze wspomaganiem otwierania, kamerę noktowizyjną, kamerę na podczerwień z powiększeniem, celownik laserowy i replikę pistoletu na przednim zderzaku, który może symulować strzelanie. Ma nawet pancerne szyby i chowaną kierownicę w stylu samochodu wyścigowego!

Do okazji cenowej daleko…

Podobno na świecie istnieją tylko cztery podobne egzemplarze, więc jest to rzadka okazja do zakupu własnego Batmobilu. Wystarczy jedynie mieć niecałe 3,4 mln PLN na koncie, bo tyle chce za pojazd aktualny właściciel…