Po ponad dekadzie sprzedaży, Maserati GranTurismo wreszcie zostało godnie uczczone, dzięki wyjątkowemu modelowi ze specjalnej edycji limitowanej. Chociaż samo GranTurismo zostało wycofane ze sprzedaży, nadal będzie żyło nieco dłużej w postaci elegancko brzmiących Touring Sciadipersia i Touring Sciadipersia Cabriolet. Ta sama firma projektowa stworzyła także Alfa Romeo Disco Volante.

Samochód zadebiutował na Salonie Samochodowym w Genewie w 2018 r. Minęło trochę czasu, ale teraz po raz pierwszy ten limitowany, ręcznie zbudowany wóz będzie oficjalnie sprzedawany przez firmę Touring Superleggera.

Touring Sciadipersia otrzyma podzespoły z GranTurismo

Touring Superleggera mówi, że Sciadipersia jest budowana ręcznie na zamówienie w ograniczonych ilościach jako coupe lub kabriolet, z których oba są czteromiejscowe. Powstanie tylko 15 sztuk każdego z nich, przy czym podobno czas montażu potrwa sześć miesięcy. Można bezpiecznie założyć, że oba modele będą korzystać z 4,7-litrowego V8 Maserati o mocy 460 koni mechanicznych. Sprint do “setki” powinien zająć około 4,7 sekundy, chyba że nowe “ciało” będzie miało znaczący wpływ na osiągi.

Budowa auta z nadwoziem na zamówienie to nie lada wyczyn, dlatego śmiało można założyć, że za jego stworzenie Touring Superleggera pobierze słoną opłatę. Ceny będą się znacznie różnić w zależności od wyboru samochodu – póki co nie są jeszcze znane.

Co sądzisz o tego typu edycjach specjalnych? Daj znać w komentarzu!