Wnętrze samochodu jest niezwykle ważne. Fajne jest mieć ładne auto, ale to właśnie we wnętrzu spędza się najwięcej czasu. Projekty kokpitów uległy radykalnej poprawie w ciągu ostatniej dekady – koncerny w końcu zrozumiały, że nie każdy chce jeździć w morzu czarnego i tandetnego plastiku.

Ten ranking nie będzie dotyczył wnętrz najdroższych aut na rynku, tylko po prostu udanych projektów – pod względem designu, obsługi czy materiałów. Oto auta sprzedawane w 2019 roku, w których można poczuć się dobrze.

Volvo V90

Niby minimalizm ale nie do końca. Wnętrze jest eteryczne i na pierwszy rzut oka surowe, ale w rzeczywistości jest tu przepych wszystkiego. Przycisków niewiele, za to metal zderza się z drewnem, miękkimi materiałami i ciekawym stylem. Panoramiczny dach rozświetla dodatkowo wnętrze.

Lincoln Aviator

Lincoln w Europie nie jest znany, a w USA od dłuższego czasu walczy z brakiem własnej tożsamości oraz “nijakością”. Dlatego ostatnio fatalnie się sprzedaje. Jednak nowy model Aviator zapiera dech w piersiach, również wewnątrz. Fotele zaprojektowała firma Herman Miller (to twórca amerykańskiego modernizmu i biurowego krzesła Aeron Chair). W środku Aviator to po prostu sanktuarium dobrego smaku i wygody.

Mazda MX-5

Mazda w ostatnim czasie zawstydziła swoimi wnętrzami nawet niektóre marki Premium. W przypadku MX-5 projekt to ucieleśnienie wygody, prostoty i ergonomii.

Mercedes Klasy S

W Klasie S dostajesz to, za co płacisz. Wnętrze jest nowoczesne, niesamowicie luksusowe i wręcz ostentacyjne. Podróż tutaj to przyjemność, a płynna regulacja tylnych miejsc, bogaty system infotainment czy dyfuzor zapachów to miłe dodatki.

Bentley Continental GT

To nowy standard w przypadku tej marki. Nowoczesność zderza się z klasyką oraz jeszcze lepszym wykończeniem, niż dotychczas.

Genesis G90

U nas to auto egzotyczne, a w USA – lubiane. Dowodzi, że nawet Hyundai potrafi wyprodukować luksusowe auto z pięknym wnętrzem i europejskim wyrafinowaniem.

Rolls-Royce Phantom

Tej marki mimo wszystko nie może tutaj zabraknąć. Już samo przebywanie w tym aucie sprawia, że każdy czuje się jak król. A prywatna konstelacja nad głową to jak podróżowanie we własnym planetarium.

McLaren 720S

Idealne auto sportowe musi mieć idealne wnętrze. Kabina jest piękna i wygodna, a składany zestaw wskaźników to zaskakujący dodatek.

Jeep Gladiator

Jeep wykonał kawał dobrej roboty. Wnętrze nawiązuje do stylu retro, ale jest przemyślane, wytrzymałe i pełne sprytnych rozwiązań – w tym zamykanych schowków pod siedzeniami.

Lexus LC

To niemal niedorzeczne jak luksusowe jest wnętrze Lexusa LC. Niektórzy jakość porównują nawet do Bentley’a – i coś w tym może być.

RAM 1500

Nawet pickup może mieć luksusowe wnętrze z wyższej półki. W cenniku RAM 1500 dostępnych jest wiele różnych konfiguracji. Na plus przemawia też praktyczność i system inforozrywki.

Audi A8

Tu technologia zderza się z jakością. Doskonałe audio, świetne wyciszenie, systemy ułatwiające jazdę oraz wszechwiedzący kokpit wirtualny w towarzystwie innych ekranów – to jest hi-tech.

Ferrari 812 Superfast

Czasami koncentracja na nadwoziu i osiągach spycha projekt wnętrza na dalszy plan. Tu jednak surowość pasuje i zaskakuje opór na wiele współczesnych rozwiązań – choćby… centralnie umieszczony ekran, którego próżno tutaj szukać.

Masz swoje typy? Podziel się w komentarzu!