Przed wprowadzeniem Porsche 911 w latach 60. XX wieku, model 356 Speedster był flagowym samochodem sportowym Porsche. Niestety znalezienie egzemplarza w oryginalnym stanie graniczy z cudem. Na szczęście istnieje alternatywa dla fanów modelu 356 Speedster i współczesnej technologii – okazuje się, że można przerobić Boxstera.

Firma Total Headturners z Wielkiej Brytanii przekształca samochody Porsche Boxster w repliki 356 Speedster, łącząc styl retro z nowoczesną technologią. Model Autobody 387 Speedster, który jest oparty na Porsche Boxster 997, wziął udział w filmie na YouTube i zyskał sporą popularność. Samochód został gruntownie zmieniony, aby wyglądał jak oryginalny 356 Speedster, wynik jest bądź co bądź – oszałamiający.

356 Speedster z dodatkami Porsche Boxster 997

W przeciwieństwie do oryginalnego Speedstera 356, Autobody 387 Speedster ma składany dach, jako broń na nieprzyjemną pogodę. Podgrzewana przednia szyba została również wykonana na zamówienie, a nowoczesne reflektory LED zapewniają lepszą widoczność w porównaniu do oryginalnego modelu 356 Speedster.

Podczas gdy nadwozie zostało gruntownie zmodyfikowane, aby odtworzyć model 356 Speedster, wnętrze pozostało w większości standardowe, z wyjątkiem nowego wykończenia składającego się z brązowej skóry i innej tkaniny. Świetne prowadzenie i wyważenie Porsche Boxstera również zostały zachowane – podobnie jak 2,7-litrowy silnik. Dzięki temu Autobody 387 Speedster zapewnia świetne wrażenia z jazdy.

Autobody 387 Speedster – oryginalność kosztuje

Nic dziwnego, że konwersja nie była tania. Ceny takiej zmiany zaczyna się od 65 000 GBP (prawie 340 tys. PLN) plus zakup oryginalnego samochodu jako dawcy. Każde zamówienie zajmuje około 12 tygodni. To dużo pieniędzy, ale popyt okazał się wysoki, a wszystkie dziesięć egzemplarzy poprzedniej repliki 356 Speedster (opartej na Porsche Boxster 996) szybko się wyprzedały.

Co sądzisz o takich zmianach? Daj znać w komentarzu!