Fascynujące jest obserwowanie krzyżowania się technologii rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej oraz przemysłu motoryzacyjnego. Są już wirtualne salony samochodowe, możliwość zdalnego projektowania aut i nie tylko. Jednak można odnieść wrażenie, że ​​najlepsze jeszcze przed nami! Choćby Porsche pozwala postawić sobie samochód przed domem i go obejrzeć, właśnie przy użyciu rzeczywistości rozszerzonej.

Najnowsza implementacja w przemyśle samochodowym technologii rzeczywistości rozszerzonej pochodzi od Porsche. Firma uruchomiła nową aplikację mobilną, aby umożliwić potencjalnym klientom umieszczenie nowiutkiego Porsche na podjazdach przydomowych czy parkingach pod mieszkaniami.

Darmowe Porsche na podjeździe dzięki Porsche AR Visualizer

Aplikacja Porsche AR Visualizer dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS. Wykorzystuje wbudowaną kamerę i akcelerometry urządzenia mobilnego do renderowania nowego Porsche gdziekolwiek jesteś, bezpośrednio na ekranie telefonu. W ten sposób możesz lepiej zobaczyć jak samochód będzie wyglądać na podjeździe, plaży lub w parku przed sklepem spożywczym, a także dokładnie oglądnąć go z bliska, z daleka i w środku.

Użytkownicy aplikacji mają dostęp do pełnej palety kolorów, kół i gamy modeli – w tym przełomowego Porsche Taycan EV. Chcesz poznać wnętrze? Aplikacja wygeneruje je dla Ciebie. Użytkownicy mogą nawet używać mobilnego programu do generowania przekrojowych widoków podstawowych technologii, takich jak układy napędowe, oraz do wizualizacji aerodynamiki każdego modelu.

Oglądanie aut bez wychodzenia z domu

Potencjalni klienci nie muszą odwiedzać salonu samochodowego, aby uzyskać pełne, wręcz dogłębne spojrzenie na samochód sportowy swoich marzeń. Pewnie inne marki również wykorzystują niedługo podobne rozwiązania.

Co sądzisz o wykorzystaniu AR w branży samochodowej? Daj znać w komentarzu!