Pierwsze półrocze 2019 za nami, więc można wyciągnąć pewne wnioski w przypadku trafionych inwestycji w “cztery kółka”. Oto samochody, które ostatnio najwięcej przybrały na wartości i którymi warto się szybko zainteresować, bo ich dobra passa trwa.

Wśród samochodów inwestycyjnych można określić ogólny trend wzrostu cen, który utrzymuje się na określonym poziomie w danym momencie. Jednak niektóre modele wybijają się i przybierają na wartości szybciej od średniej rynkowej. Oto kilka gorących propozycji z ostatniej chwili.

Ford GT 2005

Ford zbudował ponad 4000 sztuk GT w ciągu dwóch lat modelowych, popyt nigdy nie został zaspokojony. Auto było dużo tańsze od włoskich superaut i często szybsze. Od około 2013–2016 ceny Forda GT szybko rosły, po czym trochę się uspokoiły. Jednak analizując ostatnie transakcje, obecnie znowu ostro skoczyły w górę. Średnia wartość (kategoria maximum): około 360 000 USD.

Toyota Supra 1982

Oparta na Celice, Toyota Supra MkII, z pewnością nie jest najbardziej wartościową Suprą. Jednak nadal jest to ciekawe, japońskie, sportowe coupe z rzędową “szóstką” pod maską, mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, zawieszeniem dostrojonym przez Lotusa i lifestylowymi, chowanymi reflektorami. Ostatnio więcej osób zaczęło poszukiwać tego modelu, głównie młodych. Millenialsi nawet nie pamiętają tych samochodów w salonach, ale i tak generują 46% zainteresowania. Średnia wartość (kategoria maximum): około 15 000 USD.

Porsche 968 1992

968 to rzadki samochód, w przeciwieństwie do 944. Ten pierwszy miał być początkowo rozwinięciem 944, ale z powodu 80% nowych części producent zdecydował się na wprowadzenie go jako nowego modelu. Powstało 5000 coupe i cabrio, po czym sprzedaż została nieśmiało wygaszona po roku 1995. Ten model jest znacznie bardziej wydajny niż 944. Porsche 968 zostało późno dostrzeżone przez kolekcjonerów. Podczas gdy sytuacja innych modeli ustabilizowała się, wartość 968 wzrosła aż o 73% w ciągu ostatnich trzech lat! Średnia wartość (kategoria maximum): około 36 000 USD.

Mitsubishi 3000 GT

Gorąca wersja VR4 była jednym z najnowocześniejszych i najszybszych samochodów na drodze dzięki napędowi na cztery koła, elektronicznie sterowanemu zawieszeniu i podwójnemu doładowanemu silnikowi V6. To także dobrze wyglądający samochód, zwłaszcza późniejsza wersja po faceliftingu. Mimo tego Toyota Supra oraz Honda NSX są wyceniane znacznie lepiej, podczas gdy Mitsubishi wraz z mechanicznie bliźniaczym Dodge’m Stealth stoją cenowo w martwym punkcie. Jednak w ciągu ostatnich 3 miesięcy nagle zaczęły drożeć z powodu zwiększonego zainteresowania kupujących. Czy zostały dostrzeżone?
Średnia wartość (kategoria maximum): około 14 000 USD.