Resoraki Hot Wheels zawsze były uznawane za kolekcjonerskie. Custom Camaro to złoty Graal samochodów tej marki. Jest warty około 100 tys. USD, czyli niecałe 400 tys. PLN. Skąd taka cena?

Ta niepozorna zabawka to pierwszy model tej marki. Pojawił się na półkach sklepowych w maju 1968 roku, a fani samochodów w skali 1:64 pokochali go i wykupili. W kolejnych 50-ciu latach firma Hot Wheels wprowadziła tysiące unikalnych modeli resoraków. Jednak to właśnie te wczesne serie cieszą się największym pożądaniem.

Custom Camaro należy do tzw. “Sweet Sixteen”

Custom Camaro i 15 innych resoraków są poszukiwane na rynku kolekcjonerskim. Te 16 modeli określa się mianem „Sweet Sixteen”. Niedawno odkryto odmianę oryginalnego Custom Camaro ocenia się nawet na ponad 100 tys. USD (niecałe 400 tys. PLN). Jak to w życiu bywa – wartość tej malutkiej zabawki w skali 1:64 ma związek z rzadkością jej występowania. Wszystkie auta z grupy “Sweet Sixteen” od Hot Wheels są cenne dla kolekcjonerów, jednak nietypowe zestawy kolorystyczne nadwozia i wczesne wersje przynoszą iście zawrotne ceny.

Malowanie ma znaczenie – mimo, że jest bardzo niepozorne

Samochody Hot Wheels pomalowane na biało były charakterystyczne dla pierwszych serii resoraków, często funkcjonowały jako prototypy pod kątem kontroli jakości. Nie wiadomo ile z nich trafiło do obiegu, ale eksperci mówią, że pierwszy raz widzą takie malowanie – mimo, że wcale nie jest nadzwyczajne. Niedawno cytrynowe Camaro zostało uznane za bezcenne – te białe z czarnym dachem to jednak prawdziwy skarb.

Może wydawać się absurdem, że zabawka warta kiedyś w przeliczeniu kilka złotych teraz kosztuje tyle co dom. Jednak jeśli znajdują się nabywcy, to i cena może okazać się kosmiczna – tak jak w tym przypadku. W ten sprytny sposób nawet na zabawkach można zrobić niezły interes po latach i… lepiej się ich nie pozbywać!

Masz jakieś bezcenne resoraki? Podziel się w komentarzu!