Niektóre pozycje na liście opcji zaskakują. I w tym miejscu można rozróżnić dwie grupy – przydatne jak choćby czujnik pulsu w Volvo, oraz głupie – choćby odtwarzać do kaset magnetofonowych w Toyota Century z 2016 roku… Oto najbardziej zaskakujące z nich.

Porsche: skórzane obszycie otworów wentylacyjnych

Jeśli uwielbiasz skórzane wykończenia, to musisz zamówić tę opcję. Jednak czy oby na pewno jest tak bardzo potrzebna? Fani marki pewnie stwierdzą, że tak.

Fiat 500L: ekspres do kawy

Ekspres jest przenośny i wykorzystuje zasilanie 12V. Może do aut niedługo trafią też maszynki do produkcji makaronu?

Bentley: kamienna wstawka

Znudzony wykończeniem z włókna węglowego lub drewna? Masz dość czyszczenia odcisków palców z błyszczących wstawek? Takim problemom naprzeciw wychodzi Bentley – oferuje kamienne elementy o grubości 1mm, które wyglądają całkiem nieźle. Jednak parę lat temu właściciele Mercedesów w opcji mieli również możliwość wykończenia granitowego…

Fiat 500: dyfuzor perfum

To dość popularny dodatek u różnych marek. W Fiacie dyfuzor zajmuje miejsce na kubek, do jego wnętrza można wlać własną wodę kolońską lub specjalne perfumy od producenta.

Audi Q3: namiot

Namiot jest składany i można go ukryć w bagażniku dachowym. Ponoć można go zamontować w 10 minut. Opcja nie jest dostępna na każdym kontynencie.

Nissan Cube: ciężko powiedzieć co to

Cuba to dziwne auto, nie tylko z wyglądu. W opcji można zamówić mały, kudłaty fragment na desce rozdzielczej. Po co? Nie wiadomo. Może głaskanie odstresowuje w korkach? Przedmioty z tego wypadają.

Honda Odyssey: odkurzacz

To ma sens! W minivanie łatwo o bałagan, a przenośny odkurzacz się przyda. Szczególnie po transporcie domowych pupili.

Nissan Leaf: panel solarny

W autach elektrycznych nietrudno o rozładowanie akumulatora. Dodatkowy panel solarny może okazać się przydatny, zawsze to nieco większy dystans do kolejnego ładowania.

Mercedes-Benz: podgrzewany podłokietnik

Łokcie nie muszą cierpieć w zimie! Teraz już nie tylko fotele czy kierownica mogą generować ciepło. W opcji można znaleźć podgrzewany podłokietnik – zarówno na drzwiach jak i tunelu centralnym.

Jaguar/Land Rover: opaska dostępu

Brakuje Ci miejsca w kieszeniach? Musisz przesiąść się do Jaguara lub Land Rovera. Tam zamiast typowego pilota w opcji można dostać opaskę.

Range Rover: kanapa

Za około 6 000 USD można dostać siedzenia, które wyskakują z bagażnika Range Rovera. Są nawet dostępne różne kolory. W sam raz na grilla – żeby nie siedzieć na trawie…