We współczesnych autach lista opcji wyposażenia składa się głównie z zaawansowanych technologicznie zestawów bezpieczeństwa i rozrywki. Jednak historia motoryzacji udowadnia, że pomysłowość producentów nie zna granic. Oto najdziwniejsze dodatki do samochodów.

Bentley Bentayga – zestaw do sokolnictwa

SUVem Bentley’a możesz przewozić swojego ptaka. Istnieje możliwość wyposażenia auta w profesjonalny zestaw do sokolnictwa i wyruszyć na wycieczkę w bezkresne doliny ze swoim mięsożernym towarzyszem.

Bentley Bentayga – zestaw do wędkowania

I znowu Bentley w zestawieniu. Jak nie zabawa z sokołem, to może wędkowanie? W takim wydaniu ma iście gwiazdorski styl, inni wędkarze z pewnością się zawstydzą. Ale będą się stukać czoło.

Cadillac Eldorado Brougham – puder

Do tego modelu mogło trafić mnóstwo dodatków, puder to tylko jeden z nich. Auto rozpieszczało elektroniką, dołączonymi perfumami, srebrnymi kubkami oraz podajnikiem papierosów.

Rolls-Royce Vignale 54′ – ubikacja

Pod siedziskiem kanapy znalazło się miejsce na tron, czyli toaletę. Auto zostało zbudowane przez Alfredo Vignale Coachworks we Włoszech. W bardziej oficjalnej wersji mówi się o chłodzeniu szampana…

VW Garbus – spryskiwacz

Spryskiwacz przedniej szyby nikogo nie dziwi, ale w Garbusie był inny niż zwykle. Wysokie ciśnienie dostarczało koło zapasowe umieszczone z przodu. Trzeba było je napompować i podłączyć do układu, by umyć przednią szybę.

Fiat 500L – ekspres do kawy

A gdyby tak parzyć kawę w samochodzie? Z Fiatem 500L to możliwe! Opcjonalnie wóz może zostać wyposażony w prosty ekspres.

Honda CR-V I – prysznic

Ten SUV Hondy mógł mieć wbudowany prysznic, w sam raz na spłukanie błota z auta (i ewentualnie siebie) podczas zabawy na bezdrożach.

Toyota Van 84′ – kostkarka

Idealny pomysł na lato. Toyota mogła posiadać kostkarkę, którą chłodził układ klimatyzacji. Nawet dzisiaj to ewenement.

Ford Thunderbird – odchylana kierownica

Dzisiaj w niektórych autach kierownica chowa się automatycznie w desce rozdzielczej, a kiedyś? Można było ją odchylić, by łatwiej wydostać się z samochodu.

Tucker – reflektor cyklop

Ten model zaskakiwał pomysłowością. Trzeci reflektor poruszał się wraz ze skrętem kół i doświetlał drogę.