Termin „shooting brake” istnieje od przełomu XIX i XX wieku. Po raz pierwszy został użyty do opisania powozów konnych zbudowanych do transportu grup myśliwskich, ich karabinów i zwierzyny. Nowoczesna definicja tego terminu nabrała nowego znaczenia, które w branży motoryzacyjnej definiuje samochód łączący elementy stylistyki kombi i nadwozia coupé. W ostatnich latach takie samochody zyskują coraz większą popularność, stąd zapewne projekt Porsche Boxster Shooting Brake.

Fontys Minor Motorsport Engineering, holenderski sklep, jest znany szczególnie miłośnikom Porsche i obecnie pracuje nad przekształceniem Porsche 986 Boxster w praktyczny samochód sportowy. Patrząc na dostarczone zdjęcia, można powiedzieć, że wykonano obszerne prace w tylnej części nadwozia, w tym zamontowano niestandardowe tylne okno i poprowadzono nową linię dachu. Klapa kończy się w sposób nagły, ale design dalej jest charakterystyczny dla Porsche. Przedni pas samochodu został uzbrojony w zderzak przedni z 911, który znacznie przyczynia się do świeższego wyglądu tego projektu.

Porsche Boxster Shooting Brake wyszło zadziwiająco dobrze

Podczas gdy ten projekt wciąż jest w toku, wiele osób już nie może się doczekać, aby zobaczyć efekt końcowy. Miłośnicy zaoferowali nawet porady ekspertów w zakresie jego uzupełniania lub ulepszania. Póki co wiadomo, że Porsche Bosxter by Fontys Minor Motorsport Engineering, wygląda całkiem nieźle i będzie godnie reprezentował współczesną fascynację stylem opracowanym w celu transportu człowieka i broni na dawne pole myśliwskie. Przynajmniej jak na tego typu przeróbki. No i ciekawe ile szpachla wytrzyma.