Oto jak wyglądałyby niektóre z naszych ulubionych samochodów, gdyby zostały przerobione na supersamochody z silnikiem umieszczonym centralnie. A może to jakiś pomysł na przeróbkę i stworzenie unikalnego egzemplarza pod lokatę kapitału?

BMW serii 8

BMW M1 od końca 1970 było jednym z najcudowniejszych aut z silnikiem umieszczonym centralnie. Rozwój M1 był jednak skomplikowany ale zaowocował wprowadzeniem szybkich samochodów zarówno na drodze, jak i na torze. BMW nigdy nie wróciło do supersamochodu z centralnym silnikiem (i8 to specyficzny przykład…), ale te zdjęcia, ukazują potencjał Serii 8.

Bentley

Definicja supersamochodu jest trudna do ustalenia. Opinia różni się, jeśli chodzi o auta Bentleya. Mają odpowiednią cenę, renomę i moc, ale brakuje im wydajności i bezkompromisowości. Gdyby tak było, Bentley prawdopodobnie wyglądałby tak.

Maserati

W przeszłości Maserati zbudował już supersamochód zwany MC12. W rezultacie został stworzony na podwoziu Ferrari Enzo. Nadzieja, że ​​Maserati kiedykolwiek spróbuje czegoś podobnego, jest marna, ale warto mieć nadzieję.

Lexus LC

Lexus LC to ekstrawagancki model GT. LFA powstawał tylko przez jeden rok, a szef Lexus Europe Alain Uyttenhoven wyjaśnił skwitował go słowami: „LFA jest teraz ikoną i prawdopodobnie zawsze nią będzie – nie musimy jej zastępować. To samochód, który będzie pożądaniem przez kolejne 25 lat”. Tymczasem LC z centralnie umieszczonym silnikiem mógłby wyglądać tak.

Nissan GT-R

Idea Nissana GT-R polega na tym, że może konkurować z typowymi supersamochodami. Kto wie, czy Nissan kiedykolwiek wprowadzi kolejną generację GT-R.

Aston Martin

Obecne wersje nie są najbardziej ekscytującymi wyobrażeniami Astona. Bardziej ekscytuje wariant z silnikiem Cosworth o mocy 1000 koni mechanicznych pośrodku i wyglądający znacznie bardziej agresywnie.

Mercedes CLK GTR (AMG GTR)

Podczas gdy Mercedes Project One póki co pozostał autem koncepcyjnym, brakuje typowego supersamochodu ze stajni Mercedesa. Jeśli kiedykolwiek taki pomysł stanie się rzeczywistością, auto może wyglądać tak.

Volvo

Myśl o tym, że Volvo może zbudować supersamochód, jest zabawna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę motto marki, sygnalizujące bezpieczeństwo i ograniczenie prędkości maksymalnej swoich aut do 180km/h. Koncept superauta opiera się na Polestar 1 i w wersji produkcyjnej mógłby tak wyglądać…

Subaru BRZ / Toyota GT86

Ciekawy pomysł i zarazem marzenie – Toyota i Subaru spotykają się, by stworzyć coś, co byłoby nowoczesnym supersamochodem z 6-cylindrowym silnikiem typu bokser, manualną skrzynią biegów i prostym, funkcjonalnym wnętrzem.