„Samochód plażowy” to ciekawy zakątek kultury motoryzacyjnej. Te krążowniki są zwykle pomalowane w pastelowych kolorach, wyposażone w grubsze siedzenia i wykończenia z drewna tekowego (jak jachty!). Pozostają prawie całkowicie otwarte, czasem zawierają płócienne “markizy” dające trochę cienia. Zwykle są oparte na modelach Fiata czy MINI, ale to cudo bazuje na… Hummerze H1.

Hummer H1 został zmodernizowany na krążownik plażowy i porzucił zastosowanie wojskowe. To model z 1987 roku. Powstał jeszcze zanim AM General zaczął sprzedawać te auta cywilom i zaledwie kilka lat po tym, gdy firma zaczęła produkować je dla wojska. Podobnie jak większość innych H1, które zostały zbudowane do tej pory, ten otwarty HMMWV M998 jest wyposażony w 6,5-litrowego diesla V8 i automatyczną skrzynię biegów. Wyróżnia go w dużej mierze estetyczna modyfikacja.

Hummer H1 – Iście plażowe dodatki i krany do piwa

Na początek samochód został przemalowany w zdecydowanie nie wojskowy odcień błękitu. Rama przedniej szyby, rurowa nadbudowa, osłony i inne wykończenia zostały pomalowane proszkowo na biało. Drzwi zastąpiono drewnianymi, a wnętrze obito odpornym na warunki atmosferyczne materiałem z wstawkami z kwiecistym wzorem. Koła zostały nakryte solidnymi białymi kołpakami, a kierownica owinięta grubym materiałem. Na dachu jest też kilka desek surfingowych, a także mnóstwo dodatkowego oświetlenia, zmodernizowany system audio do letniego lansu i… para kranów do piwa!

Samochód wygląda trochę jak przerośnięty Fiat Jolly, a nie pojazd wojskowy i jest zupełnie inny niż jakikolwiek Hummer, który powstał. Co ciekawe – można było go kupić 5 stycznia w Kissimmee na Florydzie.

Znasz podobne aukcje? Podziel się w komentarzu!