Przy cenie wyjściowej około 60 000 USD w Stanach Zjednoczonych, najnowszy Chevrolet Corvette C8 Stingray jest wręcz okazją, na tle tego bladożółtego egzemplarza. Chevrolet Corvette z 1967 jest kalkulowany na 3 950 000 USD (około 15,5 mln PLN), co sprawia, że jest droższy niż Bugatti Chiron. Skąd tak kosmiczna cena?

Modele Corvette nie są specjalnie drogie – nawet kilkudziesięcioletnie egzemplarze można kupić w cenie miejskiego samochodu z salonu. Jednak to jest wersja L88 Coupe, wykończona w żółtym kolorze Sunfire i jedna z zaledwie 20 sztuk Corvette z legendarnym silnikiem L88 427 cali sześciennych, big-block V8. Niektóre egzemplarze trafiły na ulicę, jednak większość była mocno związana z torem wyścigowym, by konkurować z legendami podczas 24-godzinnego Le Mans, 12-godzinnego Sebring czy 24-godzinnej Daytony. To jednak dalej nie wszystko.

Chevrolet Corvette L88 Coupe – jeden na cały świat

Spośród 20 samochodów, które zostały zbudowane, tylko 10 przetrwało do dziś. Spośród nich tylko trzy nadal posiadają oryginalną jednostkę L88 pod maską. Dwa z nich są kabrioletami, co sprawia, że ​​to jedyny, zachowany Chevrolet Corvette L88 z 1967 z nadwoziem Coupe. Big-block V8 produkuje ponad 500 koni mechanicznych. Chevrolet wyposażał Corvette L88 w przekładnię manualną Heavy-Duty.

Święty Graal wszystkich Corvette

Ten absolutnie unikalny egzemplarz jest w doskonałym stanie technicznym, biorąc pod uwagę jego wiek. Został poddany starannej renowacji i od tamtej pory przejechał zaledwie 264 mile. Trafi na aukcję w przyszłym roku jako „Święty Graal wszystkich Corvette”. Ostatnio auto zostało sprzedane na Barrett-Jackson w 2014 roku za 3,85 mln USD.

Znasz podobne aukcje? Podziel się w komentarzu!